dentysta kojarzy im się z bólem. To fakt, jakiś ból jest czasem zamieszany z wizyty u niego, ale zazwyczaj jest to ból, który zostaje przez niego wyleczony! Być może w przeszłości, kiedy stomatologia nie była tak rozwinięta jak jest teraz wyglądało to inaczej, ale obecnie leczenie zębów wcale nie musi boleć. Mamy techniki takie jak endodoncja, a my nadal boimy się tego, że coś będzie nas bolało podczas siedzenia na fotelu u stomatologa? Obecnie dentysta jest w stanie zaproponować nam przeróżne znieczulenia, które sprawią, że nawet nie będzie zdawać sobie sprawy z tego, że cokolwiek jest robione przy naszych zębach. Co więcej, ci mniej wytrzymali mogą nawet zdecydować się na narkozę, a więc całkowitą utratę świadomości podczas leczenia. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie nam znieść wizytę u lekarza, bo po prostu nie będziemy jej świadomi! To bardzo ważne, żeby nie bać się dentysty, szczególnie w momencie, kiedy mamy dziecko. Nasza pociecha wyłapuje wszystkie nasze zachowania i je zapamiętuje. Jeśli dla nas stomatologia jest czymś przerażającym, bez wątpienia dla niego też będzie. Może to sprawić, że dziecko w przyszłości nie będzie chciało chodzić do lekarza i będzie miało popsute zęby. A tego przecież nie chcemy ani dla nas, a tym bardziej dla naszego malucha!
Trzeba jednak przyznać że najczęściej leczenie
Zazwyczaj zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne jest nasze zdrowie. Choć nie myślimy o tym na co dzień to bierzemy pod uwagę wiele czynników, które mają na celu profilaktyczną troskę o swoje zdrowie i potrzeby. Warto pamiętać o tym, że stan jamy ustnej wpływa na to jak się czujemy. To nie tylko aspekt wizualny, ale również całe nasze samopoczucie.
Kiedy boli nas ząb, zazwyczaj dość mocno się denerwujemy. Obawiamy się bólu wywołanego leczeniem u stomatologa. Trzeba jednak przyznać, że najczęściej leczenie przebiega bezboleśnie dzięki środkom przeciwbólowym. Nie inaczej jest jeśli chodzi o leczenie kanałowe. Endodoncja to czasochłonny proces leczenia, jednak nie powinien wywoływać bólu, dzięki dobrym środkom przeciwbólowym, które dostaniemy u stomatologa.
Warto wybrać dobrego dentystę, który doskonale będzie rozumiał nasze potrzeby i będzie miał właściwe podejście. Stomatologia to ważna dziedzina medycyny i nie należy zaniedbywać stanu jamy ustnej. Ważne jest to, aby często szczotkować zęby, a przede wszystkim nie zapominać o tym wieczorem. Dzięki temu bakterie nie będą się rozmnażać, a my będziemy cieszyć się pięknym uśmiechem. Niektóre osoby mają krzywy zgryz, więc chciałaby nosić aparat ortodontyczny. Wymaga to jednak comiesięcznych kontroli. Warto więc założyć go i dbać o to, aby odnieść z niego największy pożytek. Niektóre osoby mają to szczęście, że cieszą się pięknymi i mocnymi zębami, które są odporne na powstawanie ubytków. Zazwyczaj jednak musimy pielęgnować swoje zęby i nie dopuszczać do powstawania dziur. Dobry dentysta wyleczy nasze zęby skutecznie.
Mamy tutaj na protetykę stomatologię estetyczną
Student stomatologi w pierwszych latach edukacji uczy się właściwie tyle samo co student medycyny, musi poznać wszelkie zagadnienia związane z anatomiczną i fizjologiczną budową ciała. Powinien znać farmakologię oraz histopatologię. Stomatologia dzieli się na wiele działów, które należy zagłębić. Mamy tutaj na protetykę, stomatologię estetyczną oraz endodoncję. Endodoncja zajmuje się przeważnie leczeniem chorób, które ściśle powiązane są z miazgą zęba oraz z tkankami wierzchnimi. Podstawowym zabiegiem wykorzystywanym w stomatologii jest leczenie kanałowe, pozwala ono uratować zęba, którego nerw został zainfekowany. Leczenie kanałowe polega na usunięciu nerwów, wyczyszczeniu wszystkich kanałów i zalaniu ich wypełnieniem. Następnie formowane są guzki na powierzchni zęba. Formowanie guzków jest bardzo ważne, każdy dentysta wiele miesięcy nauki poświęca na praktykowaniu właściwej obróbki zęba. Jeśli guzek zostanie niedbale uformowany możemy mieć problemy ze zgryzem, odczuwać dyskomfort podczas jedzenia oraz spania. Dzisiaj wizyta w gabinecie stomatologicznym jest zazwyczaj bezbolesna, lekarze mają do wyboru szeroki wachlarz znieczuleń. Zazwyczaj korzystamy z zastrzyków, które znieczulają okolice zęba, który będzie leczony. Wkłucie jest nieco nieprzyjemne, ale w późniejszym etapie leczenia nie czujemy bólu, ani dyskomfortu. Wypełnienia współczesne są bardzo trwałe, nie są dla nas w żadnym stopniu toksyczne i możemy cieszyć się nimi przez wiele lat. Wyrywanie zębów obecnie jest coraz rzadsze, dlatego jeśli dbamy o zęby - dłużej możemy cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.