Poradnik pacjenta - wizyta u dentysty - Stomatologiczny

Gabinet stomatologiczny Ruda Śląska

Środki wybielające zęby polecane przez dentystów

Wydaje się, że praktycznie wszystkie dorosłe osoby znają zasady dbania o zęby. Wiedzą one bowiem, że trzeba myć dokładnie zęby rano i wieczorem lub po każdym posiłku, aby można było zapobiegać rozwoj

Poradnik pacjenta - wizyta u dentysty - Stomatologiczny Gabinet stomatologiczny Ruda Śląska
owi próchnicy. Coraz częściej sięgają one także po elektryczne szczoteczki do zębów. W sprzedaży dostępna jest także duża ilość past do zębów, a dentyści starają się polecać swoim pacjentom najbardziej odpowiednie dla nich pasty do zębów. Wiedzą oni również, jakiego rodzaju środki wybielające zęby mogą być zarówno bezpieczne, jak i skuteczne dla ich pacjentów. Są w stanie również skierować swoich pacjentów na odpowiednie zabiegi wybielania zębów. Trzeba pamiętać, że takie zabiegi muszą być przeprowadzane przez odpowiednich specjalistów.


Diagnostyka wykonywana w ramach chirurgii stomatologicznej

Chirurgia stomatologiczna posiada różne działy. W jej ramach można korzystać zarówno z zabiegów dostępnych dla pacjentów z ogólnymi problemami ze zdrowiem zębów, jak i bardziej specjalistycznej pomocy świadczonej pacjentom onkologicznym. Dlatego sama diagnostyka chirurgiczna przebiega według różnych zasad i etapów pozwalając na ustalenie wszystkich przyczyn problemów z zębami. To pozwala na wdrożenie odpowiedniego leczenia sprawiającego, że trzeba będzie dokonać ekstrakcji jedynie najbardziej chorych zębów. Dzięki temu pacjent może szybciej odzyskać równowagę zdrowotną pod względem dentystycznym. Będzie mógł swobodnie korzystać z codziennych posiłków i popijać je dowolnymi napojami. Zawsze jednak trzeba będzie pamiętać o potrzebie odbywania badań kontrolnych.

Organizacja pracy stomatologów polega na stworzeniu im odpowiednich warunków do bezpiecznego leczenia zębów przy wykorzystywaniu specjalistycznego sprzętu. Poza tym bardzo ważne jest, aby mogli oni spokojnie poświęcać czas każdemu pacjentowi i przyjmować wszystkie osoby przychodzące do nich według ustalonego wcześniej grafiku. W większych przychodniach pracują również osoby przygotowujące specjalne oferty stomatologiczne dedykowane osobom w każdym wieku. Korzystanie z nich pozwoli na poprawę stanu uzębienia dzieci i osób dorosłych. Ich pobyt w przychodni będzie o wiele przyjemniejszy dzięki codziennej pracy ekip porządkowych. Zawsze korzystają one bowiem z dobrej jakości środków czyszczących.

Większość ludzi nie lubi chodzić do stomatologa. Wizyta u tego lekarza wiąże się im najczęściej z nieprzyjemnym zapachem, okropnym dźwiękiem wiertła, ale przede wszystkim z okropnym bólem. Z tego też względu wiele osób nie chodzi do dentysty dopóki coś się nie zacznie dziać. Kiedy już jednak pojawi się problem jest on znacznie silniejszy niż ten, kiedy poszlibyśmy z niewielkim ubytkiem. Niekiedy przy poważnych problemach z zębami konieczne jest ich kanałowe leczenie, a nawet ich usunięcie. Sporo osób również nie dba o odpowiedną higienę jamy ustnej, a w połączeniu z brakiem wizyt u dentysty pojawia się zaawansowana próchnica zębów. Do stomatologa powinniśmy chodzić raz na pół roku, aby uniknąć poważnych problemów z zębami. W przypadku, kiedy już do takich dojdzie czeka nas poważniejsze i o wiele bardziej bolesne leczenie. Dodatkowo takie leczenie to również dodatkowe, i to nie małe, koszty. Natomiast w przypadku, kiedy trzeba będzie ząb, lub zęby usunąć, wówczas na to miejsce przeważne trzeba będzie wstawić nowy ząb.



Leczenie kanałowe - kilka faktów

Leczenie kanałowe, leczenie endodontyczne, żargonowo endodoncja ? metoda leczenia nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba. Polega na usunięciu (w znieczuleniu) chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów zęba, zdezynfekowaniu ich i wypełnieniu odpowiednim materiałem, najczęściej gutaperką. Całe leczenie powinno odbywać się pod kontrolą radiologiczną, a w niektórych przypadkach w powiększeniu (pod mikroskopem operacyjnym).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Leczenie_kana%C5%82owe